Share
rotate background

Parketlentės

Parketo grindys – tai natūralus produktas, gaminamas iš medienos. Šios rūšies danga, lyginant su kitos rūšies danga, yra ilgaamžiška, patikima, nereikalaujanti didelės priežiūros. Parketo grindis verta rinktis ne vien dėl to, kad jos suteikia patalpoms išskirtinumo, prabangos ar jaukumo, bet ir dėl tokių savybių, kaip šilumos sulaikymas, suteikia patalpoms jaukumo, nekenksminga aplinkai, nes danga gaminama iš natūralios žaliavos, o taip pat danga apsaugo orą nuo dulkių, kurios gali sukelti alergiją.
Parketo grindys gali buti dvisluoksnės ir trisluoksnės. Dvisluoksnės parketlentės – tai puikus sprendimas jei parketą norima kloti raštais, taip pat jei parketas klojamas ant šildomo pagrindo. Dviejų sluoksnių parketlentės paprastai klijuojamos prie pagrindo. Trisluoksnės parketlentės, dažniausiai klojamos “plaukiojančiu” būdu. Didelis pasirinkimas medžio rūšių, apdailos variantų, greitas ir daug sąnaudų nereikalaujantis klojimas.
Nors parketo grindys nereikalauja ypatingos priežiūros, tačiau keleto veiksmų visgi reikėtų laikytis: parketo negalima plauti itin šlapiai; būtina kas penkerius metus naujai padengti laku; prie baldų kojelių pritvitinti veltinio gabalėlius; saugoti, kad ant dangos nepakliūtų smėlio bei vaikščioti tik šlepetėmis; kad parketas neišdžiūtų ir nebraškėtų, reikia saugoti, kad oro drėgnumas nenukristų mažiau kaip 30%, o esant dideliam oro drėgnumui, galima vėdinti ir šildyti patalpas. Kuo labiau parketo danga bus saugojama ir prižiūrima, tuo ji ilgiau tarnaus bei išlaikys pirminę išvaizdą.